Dowody w przypadku roszczenia z tytułu utraty konsorcjum

21 czerwca 2021

Obrażenia ciała mogą mieć szeroki wpływ na życie ofiar. Ucierpią nie tylko Twoje finanse, ale również Twoje relacje z małżonkiem. Kiedy tak się stanie, możesz być uprawniony do złożenia wniosku o odszkodowanie za utratę współżycia.

Nasuwają się pytania: jak udowodnić utratę konsensusu i jak ustalić wartość tych szkód?

Istnieją różne sposoby, aby udowodnić, że cierpiałeś na utratę konsorcjum i posiadanie doświadczonego prawnika od uszkodzeń ciała, aby pomóc może być nieocenione podczas tego procesu. Nasz zespół prawników jest dobrze zorientowany w wielu szczegółach dotyczących roszczeń z tytułu utraty konsorcjum.

Co to jest utrata konsorcjum?

Zanim przejdziemy do dowodów, które są wymagane do udowodnienia roszczenia o utratę konsorcjum, musimy najpierw dokładnie wyjaśnić, czym jest utrata konsorcjum po urazie. Ofiary wypadków samochodowych, wypadków budowlanych, poślizgnięć i upadków, ataków przemocy i każdego innego rodzaju wypadków mogą cierpieć z powodu utraty konsorcjum, podobnie jak członkowie ich rodzin.

Celem roszczenia o utratę konsorcjum jest zrekompensowanie powodowi zniszczonego związku, utraty zależności lub emocjonalnego oderwania spowodowanego urazem doznanym w wypadku.

W przeważającej części, utrata konsorcjum oznacza, że poszkodowana osoba bliska nie może już zapewnić wsparcia emocjonalnego, miłości lub wsparcia finansowego rodzinie, małżonkowi lub osobom pozostającym na utrzymaniu. Obejmuje to utratę aspektów relacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem lub pomiędzy dwoma małżonkami.

znicze

Udowodnienie, że nastąpiła utrata konsorcjum

Aby odzyskać odszkodowanie za utratę konsorcjum, musisz udowodnić, że istnieje ono w Twoim życiu z powodu obrażeń doznanych w wyniku wypadku. Utrata konsorcjum jest szkodą nieekonomiczną i trudno jest określić jej wartość pieniężną, ponieważ ofiary są dotknięte emocjonalnie. Oznacza to, że nie ma fizycznych oznak lub dowodów pieniężnych, takich jak rachunki medyczne lub utracone zarobki.

Nie ma również ustalonej metody określania wartości roszczenia z tytułu utraty konsorcjum. Jednakże, następujące elementy będą brane pod uwagę, gdy adwokat od szkód osobowych pracuje nad przypisaniem wartości do roszczenia:

Czy twoje małżeństwo było stabilne i pełne miłości? Jak wyglądały warunki życia w małżeństwie? Czy twój współmałżonek otrzymywał dużo opieki i towarzystwa przed urazem? Długość życia każdego z małżonków Czy dochodziło do znęcania się? Czy małżonkowie korzystali z poradnictwa, w tym z poradnictwa rodzinnego? Dowody na to, w jakich zajęciach ty i twój współmałżonek braliście udział przed urazem Dowody na to, jakie prace domowe wykonywaliście przed urazem

Twój adwokat może również poprosić cię o prowadzenie dziennika dokumentującego emocjonalny wpływ tego, że osoba poszkodowana nie jest w stanie zapewnić takiego samego poziomu wsparcia jak wcześniej. Na przykład, dziecko może prowadzić dziennik o tym, że jego lub jej rodzic opuścił zajęcia szkolne lub treningi sportowe.

Jeśli jesteś zmuszony płacić za usługi, których twój współmałżonek nie może już wykonywać, bardzo ważne jest, abyś prowadził dokumentację płatności dokonywanych na rzecz osoby, która świadczy te usługi. Może to obejmować płatności za opiekę dzienną lub korepetycje dla dzieci.

Skontaktuj się z nami po więcej informacji

Czy twój współmałżonek został poważnie ranny w wypadku? Czy twoje relacje z małżonkiem zmieniły się z powodu jego obrażeń? Jeśli tak, możesz mieć powód do złożenia pozwu o utratę konsorcjum przeciwko stronie winnej wypadku.

Udowodnienie utraty konsorcjum nie jest łatwe. Adwokat będzie wiedział, co jest potrzebne, aby zbudować sprawę dla ciebie i pokazać sądowi, jak silne było twoje małżeństwo przed urazem lub przedwczesną śmiercią.

Autor

Wiktor Czerniak

Redakcja gtk-adwokaci.pl

To może Cię zainteresować