Składanie wniosku o odszkodowanie, gdy kilka stron może być odpowiedzialnych za wypadek

21 kwietnia 2021

Kiedy kilka stron jest odpowiedzialnych za szkody spowodowane przez wypadek, możesz mieć możliwość dochodzenia odszkodowania od każdej z odpowiedzialnych stron. Jednakże, złożenie wniosku może być bardziej skomplikowane niż w przypadku składania wniosku przeciwko jednej stronie.

Dlatego należy porozmawiać z prawnikiem specjalizującym się w wypadkach samochodowych, który jest przygotowany, aby pomóc Ci w procesie składania roszczenia z każdą stroną.

Poniżej, nasi adwokaci omawiają niektóre z rodzajów zdarzeń, które mogą obejmować wiele stron i kiedy możesz być w stanie złożyć wniosek.

Kiedy kilka stron może być odpowiedzialnych za wypadek?

Istnieje kilka sytuacji, w których więcej niż jedna strona może być odpowiedzialna za szkody po wypadku.

Wypadki z udziałem wielu pojazdów

Kiedy więcej niż jeden kierowca postępuje w sposób niedbały, może to spowodować wypadek z reakcją łańcuchową. Zazwyczaj dzieje się tak z powodu:

  • Przekroczenie prędkości
  • Rozproszona jazda
  • Jazda zbyt blisko
  • Prowadzenie pojazdu pod wpływem

Określenie winy za wypadek z udziałem wielu pojazdów może być skomplikowane. Ważne jest, aby doświadczony adwokat zapoznał się z niektórymi faktami dotyczącymi wypadku, w tym z raportami policyjnymi, zeznaniami świadków i uszkodzeniami pojazdu.

Wypadki z udziałem ciężarówek

Ogólnie rzecz biorąc, gdy kierowca ciężarówki spowoduje wypadek, ofiary obrażeń będą składać roszczenie do firmy, która zatrudnia kierowcę. Jednakże, jeżeli nieprawidłowo załadowany ładunek również przyczynił się do wypadku, możesz mieć roszczenie przeciwko stronie, która załadowała ładunek.

Podczas próby dochodzenia odszkodowania od wielu stron w wypadku ciężarówki, adwokat prawdopodobnie będzie musiał przejrzeć przepisy federalne i stanowe, aby ustalić, czy zasady zostały złamane.

Awarie mechaniczne

W niektórych rzadkich przypadkach, wypadek może być spowodowany przez błąd producenta, który doprowadził do awarii mechanicznej, takich jak:

  • Awaria hamulców
  • Awaria silnika
  • Awaria funkcji użytkowych
  • I inne

Wycofanie produktu z rynku przez producenta pojazdu zdarza się. A kiedy tak się dzieje, obowiązkiem właściciela pojazdu jest podjęcie odpowiednich działań w celu rozwiązania problemu, aby pojazd był bezpieczny w użytkowaniu. Chociaż rzadko, istnieje szansa, że właściciel pojazdu i producent mogą być odpowiedzialni za wypadek, jeśli awaria wycofanej części przyczyniła się do wypadku.

zimowa droga

Warunki drogowe

Zimowa pogoda zmusza miasta, gminy i inne jednostki rządowe do odśnieżania i oblodzonych dróg. Ale czasami te jednostki nie wykonują swojej pracy w celu utrzymania bezpiecznych dróg i dochodzi do wypadków. Jednostki te mogą być pociągnięte do odpowiedzialności za powstałe szkody.

Jeśli wypadek został spowodowany przez jeden z pojazdów, który zjechał na pobocze, aby uniknąć niebezpieczeństwa na drodze, istnieje szansa, że będziesz mógł wnieść roszczenie przeciwko ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej kierowcy, który spowodował wypadek oraz przeciwko jednostce rządowej odpowiedzialnej za drogę.

Porównawcza wina

Jeśli uczestniczyłeś w wypadku, w którym jesteś jedną ze stron winnych, możesz nadal być w stanie odzyskać odszkodowanie, jeśli zostałeś ranny.

Ofiary obrażeń, które są w mniej niż 51 procentach odpowiedzialne za wypadek, który spowodował ich obrażenia, mogą nadal dochodzić odszkodowania od innych stron odpowiedzialnych. Jednakże, Twoje odszkodowanie może zostać zmniejszone o procent, w którym stwierdzono Twoją winę. Jeżeli zostaniesz uznany za winnego w 10 procentach w sprawie wartej 100 000 $, Twoje odszkodowanie może zostać zmniejszone o 10 000 $.

Zadzwoń do doświadczonego adwokata

Adwokaci są przygotowani do zbadania Twojego roszczenia w celu ustalenia, czy kilka stron może być odpowiedzialnych za Twoje obrażenia. Wstępna konsultacja jest bezpłatna.

Jeśli zdecydujesz się zatrudnić naszą kancelarię, nie będziemy pobierać żadnych opłat z góry ani podczas pracy nad Twoim roszczeniem. Dostaniemy wynagrodzenie tylko wtedy, gdy uda nam się odzyskać odszkodowanie w Twoim imieniu, więc nie ma żadnego ryzyka dla Ciebie.

Autor

Sebastian Owczyński

Redakcja gtk-adwokaci.pl

To może Cię zainteresować