Czy Twój dom jest bezpiecznym miejscem dla dzieci podczas wakacji?

10 maja 2021

Częścią zabawy związanej z sezonem wakacyjnym jest dekorowanie domu. Jednak te dekoracje mogą narazić Twoje dzieci na ryzyko obrażeń. Małe dekoracje mogą stanowić zagrożenie zadławieniem. Dzieci mogą również poparzyć się świeczkami lub strącić niezakotwiczone przedmioty, które mogą uderzyć je w głowę lub spowodować skaleczenia lub siniaki.

Podczas gdy twoje dzieci mogą wiedzieć o niektórych niebezpiecznych warunkach w twoim domu, dzieci innych ludzi mogą nie wiedzieć. Jeśli przyjdą w odwiedziny, mogą doznać obrażeń z powodu przeszkody lub zagrożenia, o którym ich nie uprzedziłeś. Twoje dzieci mogą być narażone na podobne ryzyko obrażeń, jeśli w tym sezonie wakacyjnym odwiedzisz czyjś dom. Kiedy dzieci znajdują się w nieznanym otoczeniu, często znajdują niebezpieczne warunki.

Sytuacje te mogą łatwo prowadzić do roszczeń z tytułu odpowiedzialności za lokal, ponieważ właściciele domów mają prawny obowiązek ostrzegania gości o niebezpiecznych warunkach, o których nie powinni wiedzieć.

Środki ostrożności, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo

dom

Groźba urazu nie powinna okradać cię z możliwości cieszenia się świętami. Jeżeli ty planujesz na dekorować, po prostu bierze niektóre środki ostrożności zmniejszać ryzyko urazu pamiętający dzieci no zawsze rozumieją ryzyko ich działania.

 • Nigdy nie zostawiaj dzieci samych w pokoju z zapalonymi świecami, które są w ich zasięgu.
 • Alkohol powinien być zawsze przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Pod choinką nie należy zostawiać pudełek z prezentami zawierającymi ostre przedmioty lub rzeczy, które mogą być szkodliwe w przypadku połknięcia.
 • Unikaj eksponowania małych ozdób, które mogą stanowić zagrożenie zadławieniem lub trzymaj je poza zasięgiem małych dzieci.
 • Zawsze nadzoruj dzieci, gdy umieszczają ozdoby na choince.
 • Upewnij się, że małe dzieci nie mogą wyjąć baterii z zabawek, szczególnie małych baterii w kształcie guzików, które stanowią poważne zagrożenie zadławieniem.
 • Używaj zabezpieczonych przed dziećmi zamków lub bramek, aby trzymać dzieci z dala od niektórych pomieszczeń, szafek lub szuflad, które mogą stwarzać ryzyko obrażeń.
 • Porozmawiaj z rodzicami odwiedzających Cię dzieci o potencjalnych zagrożeniach w Twoim domu, aby mogli ostrzec swoje dzieci.
 • Zawieś delikatne, łamliwe ozdoby choinkowe w pobliżu czubka choinki, poza zasięgiem dzieci.
 • Umieść psa w innym pokoju, jeśli obawiasz się, że pies może ugryźć dzieci. Zwracaj uwagę na swojego psa, jeśli bawi się z małymi dziećmi. Czasami małe dzieci nie zdają sobie sprawy z tego, że drażnią psa, a pies może być bliski pstryknięcia.
 • Wyjaśnij małym dzieciom, aby trzymały się z dala od miejsca, w którym gotujesz, szczególnie od piekarnika. Gorące jedzenie należy trzymać z dala od krawędzi blatów.
 • Dokładnie przejrzyj instrukcje zabawek, które dajesz w prezencie. Powinno to zwrócić uwagę na potencjalne ryzyko związane z zabawką, abyś mógł zapobiec urazom.
 • Zastanów się nad wymianą roślin, które mogą być szkodliwe w przypadku połknięcia lub przynajmniej zabierz je z zasięgu małych dzieci.
 • Wyłączaj światła wewnątrz i na zewnątrz domu na noc przed pójściem spać.
 • Sprawdź, czy nie ma niebezpieczeństw związanych z potknięciem się, takich jak przedłużacze do podłączania świateł.
 • Upewnij się, że szybko uprzątniesz rozlane płyny, które stwarzają ryzyko poślizgnięcia się i upadku.

Czy doznałeś obrażeń na cudzej posesji?

Jeśli ty lub twoje dziecko doznało obrażeń na cudzym terenie i uważasz, że można było temu zapobiec, skontaktuj się z naszymi adwokatami od odpowiedzialności za lokal na bezpłatną konsultację. Możesz być w stanie ubiegać się o odszkodowanie z polisy ubezpieczeniowej właściciela nieruchomości za swoje szkody, w tym rachunki medyczne oraz ból i cierpienie.

Konsultacja nie zobowiązuje do podjęcia działań prawnych i nie ma żadnych opłat z góry za to, że będziemy cię reprezentować.

Autor

Sebastian Owczyński

Redakcja gtk-adwokaci.pl

To może Cię zainteresować